Lekarze

Małgorzata Przychodzeń

Małgorzata Przychodzeń

Jestem lekarką w trakcie specjalizacji z psychiatrii i absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych u osób dorosłych. Swoje szkolenie specjalizacyjne odbywam w Wielkopolskim Centrum Neuropsychiatrycznym w Kościanie. Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywałam w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Choroszczy. Na co dzień pracuję na oddziale ogólnopsychiatrycznym żeńskim i w poradniach zdrowia psychicznego, ponadto pracowałam w oddziale leczenia uzależnień, w oddziałach leczenia alkoholowych zespołów abstynencyjnych oraz w oddziale psychogeriatrii. Stale poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach, kursach i konferencjach poświęconych zdrowiu psychicznemu.

Rafał Kroszkiewicz

Jestem lekarzem na 5. roku specjalizacji z psychiatrii w Klinice Psychiatrii Dorosłych w Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. Specjalizuję się w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń psychicznych u dorosłych, takich jak depresja, leki, zaburzenia osobowości, zaburzenia psychotyczne, zaburzenia związane ze stresem, choroba dwubiegunowa, anoreksja i inne problemy psychiczne. 

Moje szczególne zainteresowanie budzi psychofarmakologia. Dzięki ciągłemu doskonaleniu wiedzy w tej dziedzinie, stosuje nowoczesne i indywidualnie dopasowane kombinacje leków, które skutecznie wspierają proces leczenia. W mojej pracy stawiam na bezpieczeństwo i długoterminowy dobrostan pacjentów. Dążę do zapewnienia pacjentom jak najlepszej jakości leczenia, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb. Chętnie kieruję pacjentów na odpowiednią psychoterapię, ponieważ wierzę, że kompleksowe podejście jest kluczem do skutecznego leczenia.

Kroszkiewicz
Błażej Józiak

Błażej Józiak

Jestem lekarzem specjalistą psychiatrii. Mam ponad 6 lat doświadczenia w pracy z pacjentami, w tym ponad 5 lat w pracy psychiatrycznej. Od 2019 roku pracuję w Całodobowym Oddziale Psychiatrycznym, od 2021 roku w Poradniach Psychiatrycznych, a od 2025 roku także w strukturze Centrum Zdrowia Psychicznego w Poradni oraz w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym.

Swoje wykształcenie zdobyłem w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, gdzie w 2018 roku uzyskałem tytuł Lekarza. W latach 2019-2024 odbywałem kształcenie specjalizacyjne z Psychiatrii Dorosłych w Wielkopolskim Centrum Neuropsychiatrycznym w Kościanie. Od 2023 roku jestem w trakcie Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

W swojej pracy staram się spojrzeć całościowo na problemy osoby zgłaszającej się po pomoc, to jest ocenić stan psychiczny, uwzględniając wpływ chorób ciała, stosowanych leków, ale także biorąc pod uwagę kontekst społeczny. We współpracy z osobą poszukującą pomocy dążę do tego, aby odbywała się ona w atmosferze życzliwości i szacunku.

Psychologowie i Psychoterapeuci

Aldona Karcz

Aldona Karcz

Studia psychologiczne (specjalność psychologia kliniczna) ukończyłam na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Mam długoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. W codziennej pracy zajmuję się głównie diagnozowaniem i wsparciem osób z problemami dotyczącymi zdrowia psychicznego: zaburzenia koncentracji, zaburzenia zachowania, zaburzenia lękowe, trudności emocjonalne i społeczne, sytuacje kryzysowe.
Od kilku lat poświęcam bardzo dużo uwagi na doskonalenie się w zakresie diagnozy całościowych zaburzeń rozwojowych ze spektrum autyzmu oraz ADHD.

Alicja Dominiak

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalności: Psychologia Zdrowia i Choroby, Seksuologia Kliniczna). Wiedzę z zakresu psychoterapii zdobywałam w ramach Szkoły Psychoterapii w nurcie Analizy Transakcyjnej, która spełnia warunki rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013, w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień (Dz. U. 27.11.2013, Poz. 1386). 

Posiadam certyfikat TA 101 w zakresie Analizy Transakcyjnej wydany przez European Association for Transactional Analysis (EATA) uzyskany w ramach szkolenia organizowanego przez Centrum Analizy Transakcyjnej w Poznaniu.

Doświadczenie zawodowe nabywałam w trakcie staży m.in. w Poznańskiej Pracowni Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Humani, na Dziennym Oddziale Neurofektywnym Centrum Zdrowia Psychicznego Instytutu Psychoedukacji, a także pracując w Stowarzyszeniu Na Tak, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, Poradni Rozwoju i Wsparcia Psychicznego UAM, Sekcji Wsparcia Psychologicznego przy Grupie Stonewall, czy w ramach CAPS PUMS (Poradni działającej dla Anglojęzycznych studentów Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu), . 

Swoją wiedzę i umiejętności nieustannie poszerzam i doskonalę uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach i warsztatach. Realizowałam seminaria zaawansowane przygotowujące do procesu certyfikacyjnego i seminaria pracy z dziećmi i młodzieżą w Centrum Analizy Transakcyjnej w Poznaniu.Obecnie realizuję seminaria z zakresu pracy z psychosomatyką w Instytucie Hanny Segal w Warszawie. W swojej pracy kieruję się zasadami zawartymi w Kodeksie Etyczno-Zawodowym Psychologa. Należę do Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej.

W Jeżyckim Centrum Zdrowia Psychicznego prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową dzieci i młodzieży od 12 r. ż.

Alicja Dominiak

Anna Wojtaszak

pedagog, psycholog, certyfikowany psychoterapeuta PTPPd (nr Certyfikatu 137)

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Terapeutycznie pracuje od 2004 r. Doświadczenie zawodowe zdobywała w poznańskich poradniach (Leczenia Uzależnień i Współuzależnień, PZP dla Dzieci i Młodzieży, PZP dla Dorosłych) a także w Całodobowym Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Osobowości Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu.

Uczestniczka podyplomowego kursu uzupełniającego do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego w zakresie Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w seminariach teoretycznych i konferencjach z zakresu psychoterapii. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

W Jeżyckim Centrum Zdrowia Psychicznego prowadzi psychoterapię indywidualną dzieci i młodzieży. „

Ewa Chrząstowska

Psycholog, specjalista psychologii klinicznej, psychoterapeuta. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy klinicznej i psychoterapeutycznej. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych z różnymi zaburzeniami psychicznymi (psychotycznymi, nastroju, psychosomatycznymi), z pacjentami w kryzysie, m.in. z pacjentami chorymi somatycznie. Ukończyła m.in. atestowany Czteroletni Podyplomowy Kurs Psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim (II.2006 – I.2010), pięcioletnie szkolenie specjalizacyjne zakończone egzaminem i uzyskaniem tytułu specjalisty w dziedzinie psychologia kliniczna (egzamin 04.06.2014 r., nr WLP 0040), szkolenie Terapia Stanów Ego (I.2019 – X.2020) w Polskim Instytucie Ericksonowskim.

Z poradnią Jeżyckie Centrum Zdrowia Psychicznego związana od 2011 r. Pracuję pod superwizją Superwizorów Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Ewa Mytko

Psycholożka, psychoterapeutka z wieloletnim stażem w różnych formach pomocy psychologicznej i diagnostyce. W ostatnich dwóch dekadach pracuję głównie jako psychoterapeutka, integrując założenia teoretyczne, metody psychoterapii ericksonowskiej z elementami głównie psychoterapii systemowej i poznawczo- behawioralnej. Istotne znaczenie dla procesu psychoterapii przypisuję relacji terapeutycznej, a praca w dużym stopniu jest skoncentrowana na uzyskiwaniu przez pacjenta dostępu do zasobów, nieuświadomionego potencjału , pomocy w zmianie perspektywy jako czynników umożliwiających wewnętrzna zmianę. Pacjenci mogą oczekiwać uważności, indywidualnego podejścia w drodze do zmiany, poszukiwania rozwiązania, samopoznania i powrotu do zdrowia.

Przyjmuję pacjentów z całym spektrum zaburzeń leczonych w Poradni Zdrowia Psychicznego. Kwalifikacje zawodowe zdobywałam na studiach psychologicznych ze specjalizacją kliniczną i podyplomowo na UAM, na szkoleniach głównie z psychoterapii ericksonowskiej w PIE, z terapii systemowej organizowanych przez WTTS. Nadal rozwijam kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach, także superwizyjnych w WIP w Poznaniu.

Filip Karaśkiewicz

Jestem psychologiem, dla którego bardzo ważna jest relacja terapeutyczna z pacjentem. Dzięki temu gabinet staje się miejscem gdzie swobodnie możemy rozmawiać o trudnościach, emocjach i wątpliwościach. W swojej pracy zajmuje się takimi problemami jak nadmierny stres, lęki, trudności z przeżywaniem emocji, niskie poczucie własnej wartości. Zajmuje się również diagnostyką osobowości za pomocą kwestionariusza MMPI-2. Swoje wykształcenie zdobyłem na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie kształcę się w ramach akredytowanego kursu psychoterapeutycznego w Wielkopolskim Instytucie Psychoterapii. 

Filip Karaśkiewicz

Jakub Błajet

Jestem absolwentem psychologii UAM (specjalności: psychoterapia zaburzeń psychicznych i seksuologia kliniczna) oraz psychoterapeutą w procesie certyfikacji. 

Wiedzę z zakresu psychoterapii zdobyłem w ramach Szkoły Psychoterapii w nurcie Analizy Transakcyjnej, która spełnia warunki rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013, w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień (Dz. U. 27.11.2013, Poz. 1386). Posiadam certyfikat TA 101 w zakresie Analizy Transakcyjnej wydany przez European Association for Transactional Analysis (EATA) uzyskany w ramach szkolenia organizowanego przez Centrum Analizy Transakcyjnej w Poznaniu. Ponadto ukończyłem seminarium dot. pracy psychoterapeutycznej z dziećmi i młodzieżą w nurcie Analizy Transakcyjnej. 

Swoje doświadczenie zdobyłem pracując w organizacjach pozarządowych: Stowarzyszenie Na Tak, Fundacja Aktywizacja, TKOPD w Poznaniu oraz Grupa Stonewall. Pracowałem także w Poradni Zdrowia Psychicznego JAP Med oraz placówce opiekuńczo-wychowawczej. W Jeżyckim Centrum Zdrowia Psychicznego wspieram dorosłych oraz nastolatków – prowadzę psychoterapię indywidualną, psychoterapię grupową, a także terapię rodzin. 

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Pracuję zgodnie z Kodeksem Etycznym EATA (European Association for Transactional Analysis) oraz Kodeksem Etycznym Psychologa.

Malwina Lisiecka

psychoterapeutka dzieci i młodzieży.
Ukończyłam psychologię na UAM w Poznaniu oraz 4-letnią szkołę psychoterapii w nurcie Analizy Transakcyjnej. Specjalizuję się w pracy z dziećmi (od 7. roku życia) i z nastolatkami.W terapii dzieci korzystam z różnych metod: zabawy, gier, sztuki, ruchu, by dotrzeć do tego,co trudne i nieuświadomione. Z nastolatkami skupiam się głównie na rozmowie, na sesjach mogą się pojawić ćwiczenia psychoedukacyjne lub poszerzające samoświadomość. Bez względu na wiek moich pacjentów, kluczowy jest dla mnie żywy kontakt i relacja.Do terapii zapraszam rodziców, ale nie po to, by ich oceniać czy wytykać błędy. Szukam w nich potencjału, tego co dobre, aby mogli stać się dla dziecka wsparciem i zasobem w procesie zdrowienia lub rozwoju.

Moja praca to dla mnie poważne zobowiązanie, dlatego regularnie konsultuję swoje działania na superwizjach, a najnowszą wiedzę zdobywam na webinarach i szkoleniach.

Oplus_0

Marcin Siedlecki

psycholog, pedagog, psychoterapeuta. ​Ukończyłem 5-letnie studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie ( pedagogika resocjalizacyjna) i 5-letnie studia w zakresie psychologii ( specjalność psychologia kliniczna), które kontynuowałem na UAM w Poznaniu.

Wykształcenie terapeutyczne uzyskałem przede wszystkim z zakresu terapii systemowej. Ukończyłem kurs podstawowy psychoterapii systemowej indywidualnej i rodzin przy WTTS w Poznaniu. Ponadto kontynuowałem szkolenie podyplomowe ,, Psychoterapia dzieci, młodzieży i rodzin- podejście systemowe ‘’- atestowane przez Sekcję Naukową przy Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii im. Profesor Marii Orwid w Krakowie. Obecnie jestem w trakcie udziału w całościowym 5- letnim kursie psychoterapii do certyfikatu ,,Psychoterapia indywidualna i terapia rodzin ” przy  Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii w Krakowie. Poza tym odbyłem cykl warsztatu z zakresu Analizy Transakcyjnej (Certyfikat TA101) i koncepcji psychodynamicznych. Ukończyłem Studia podyplomowe z zakresu ,, Mediacji rodzinnych” przy SWPS w Warszawie i Szkolenie ,,Psychoterapia i Poradnictwo” w Polskim Instytucie Psychoterapii Krótkoterminowej w Krakowie, a także Studium dla psychologów ,,Opiniowanie sądowo – psychologiczne ” przy Fundacji ,, Dzieci Niczyje ” w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe i psychoterapeutyczne zdobyłem m.in. pracując w Jeżyckim Centrum Zdrowia Psychicznego w Poznaniu (co ma miejsce do teraz) – pomoc psychologiczna i psychoterapia indywidualna dzieci, młodzieży i osób dorosłych, oraz od 2013 roku prowadząc własną praktykę pracy psychoterapeutycznej i pomocy psychologicznej m.in. pracując przy Zespole psychoterapeutów Ośrodka Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii ,,Perspektywa ” i ,, Rozmowa” w Poznaniu. Przez wiele lat pracowałem jako biegły sądowy w zakresie psychologii sądowej, oraz jako psycholog i diagnosta w Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów w Poznaniu. Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaję regularnej superwizji, a także uczestniczę w szkoleniach warsztatowych, konferencjach naukowych.

Obszary pracy :

– psychoterapia par, małżeństw i rodzin w tym pomoc psychologiczna w rozwiązywaniu problemów ,
– psychoterapia indywidualna osób dorosłych , dzieci i młodzieży z różnymi problemami w zakresie zdrowia psychicznego w tym : chorobami psychicznymi, zaburzeniami, depresyjnymi, osobowości, psychosomatycznymi, lękowymi, będącymi w kryzysie oraz będącymi reakcją na silny stres lub trudną sytuację,
– praca z osobami dorosłymi odczuwającymi problemy w relacjach międzyludzkich, będących w kryzysie (strata, śmierć , sytuacje okołorozwodowe , sprawy rodzinne);

Podejście :

– praca terapeutyczna głównie w podejściu systemowym,
– w nurcie terapii integratywnej (systemowa, psychodynamiczna, behawioralno- poznawcza i analiza transakcyjna)  z dostosowaniem metod pracy do indywidualnych potrzeb pacjenta i jego stanu psychicznego.

Maria Elżbieta Gis

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalistka psychologii klinicznej z wieloletnim doświadczeniem klinicznym – praca w szpitalu psychiatrycznym oraz w poradni zdrowia psychicznego dla dorosłych a także doświadczenie w pracy z dziećmi. Studium podyplomowe w ramach dalszego kształcenia uniwersyteckiego.

Zakres wykonywanych czynności:

– diagnoza psychologiczna w zakresie oceny osobowości i zaburzeń psychicznych, oceny poziomu funkcjonowania intelektualnego – oceny procesów poznawczych i ich dysfunkcji oraz ustalania podłoża stwierdzonych dysfunkcji
– poradnictwo psychologiczne
– pomoc psychologiczna w sytuacjach kryzysowych
– wsparcie w sytuacjach emocjonalnie trudnych
– pomoc psychologiczna w sytuacjach życia w przewlekłym stresie
– sporządzanie opinii psychologicznych dla celów orzeczniczych.

Marta Zawieja

Psycholog, psychoterapeutka

Jestem absolwentką psychologii (specjalność psychologia kliniczna) na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyłam czteroletnie Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie (ośrodek rekomendowany przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego).

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w pracy z osobami z niepełnosprawnościami w Agencji Zatrudnienia Wspomaganego BIZON, oraz w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego Poznań Północ. Odbyłam roczny staż w HUMANI Pracowni Psychoterapii i Rozwoju Osobistego.

Udzielam pomocy psychoterapeutycznej osobom dorosłym i młodzieży z niskim poczuciem własnej wartości, brakiem satysfakcji z życia, mającym trudności emocjonalne i relacyjne. Pracuję z osobami, które chciałyby się lepiej poznać i zrozumieć siebie. Pomagam również osobom znajdującym w depresji, stanach lękowych itp., a także tuż po diagnozie z zakresu zdrowia psychicznego.

W swojej pracy kieruję się Kodeksem Etycznym Psychologa. Pracę poddaję regularnej superwizji.

Nurt: Psychodynamiczny
Rodzaj terapii: Indywidualna

Marta Zawieja
Mateusz Białas

Mateusz Białas

Absolwent psychologii (specjalność kliniczna) oraz studiów podyplomowych z seksuologii klinicznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne). Certyfikowany doradca ds. HIV/AIDS (Krajowe Centrum ds. AIDS Agenda Ministra Zdrowia, Nr 344/21). Jest w trakcie procedury uzyskiwania Certyfikatu Seksuologa Klinicznego nadawanego przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne oraz kursu specjalizacyjnego „Psychodynamiczna Psychoterapia Dzieci i Młodzieży” w ramach Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego.

Zawodowo związany z poradnią Zdrowia Psychicznego: Jeżyckim Centrum Zdrowia Psychicznego z siedzibą w Poznaniu, Stowarzyszeniem Grupa Stonewall oraz gabinetami prywatnymi oferującymi psychoterapię psychodynamiczną. Doświadczenie zdobywał pracując w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Poznaniu oraz w ramach stażów klinicznych w Klinice Psychiatrii Dorosłych w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Dziennym Oddziale Psychiatrycznym 010 w Poznaniu (ul. 28 Czerwca 1956r. Nr 149). Jest stałym uczestnikiem kwalifikowanych krajowych konferencji seksuologicznych, jak również innych konferencjach z zakresu psychoterapii psychodynamicznej. Pracuje z osobami dorosłymi oraz młodzieżą prowadząc poradnictwo psychologiczno-seksuologiczne oraz psychoterapię w podejściu psychodynamicznym.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Swoją pracę poddaje systematycznej superwizji indywidualnej i grupowej u członków Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

W Jeżyckim Centrum Zdrowia Psychicznego prowadzi:

– Psychoterapię indywidualną osób dorosłych;
– Psychoterapię indywidualną Dzieci i Młodzieży (od 10 roku życia);
– Psychoterapię grupową Dzieci i Młodzieży;

Ewa Dyba

Psycholog kliniczny, certyfikowana psychoterapeutka S.N. Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Specjalizuje się w psychoterapii zaburzeń nerwicowych, lękowych, depresyjnych i związanych ze stresem. W obszarze jej zainteresowania są także trudności emocjonalne i adaptacyjne związane z kryzysami w różnych okresach życia. Ma wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu, konsultowaniu oraz terapii dzieci i młodzieży. Odbyła liczne specjalistyczne szkolenia w Polskim Instytucie Ericksonowskim, w Polskim Instytucie Terapii Krótkoterminowej, ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie pomocy psychologicznej w dziedzinie seksuologii oraz szkolenie z Terapii Stanów Ego.

Luiza Gwizdała

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalności: psychoterapia zaburzeń psychicznych oraz psychologia zdrowia i choroby).

Wiedzę z zakresu psychoterapii zdobywałam w ramach Szkoły Psychoterapii w nurcie Analizy Transakcyjnej, która spełnia warunki rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013, w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień (Dz. U. 27.11.2013, Poz. 1386).

Posiadam certyfikat TA 101 w zakresie Analizy Transakcyjnej wydany przez European Association for Transactional Analysis (EATA) uzyskany w ramach szkolenia organizowanego przez Centrum Analizy Transakcyjnej w Poznaniu.

Obecnie realizuję 5-letnie szkolenie z Psychotraumatologii prowadzone przez Fundację Pomorskie Centrum Psychotraumatologii.

Doświadczenie zdobywałam podczas licznych staży i praktyk, m. in. na Rehabilitacyjnym Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Centrum Medycznego Gizińscy w Bydgoszczy, Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Poznańskiego Ośrodka Zdrowia Psychicznego oraz w Wielkopolskim Centrum Zdrowia Psychicznego „Katharsis”, a także pracując z młodzieżą w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej Dom Młodzieży w Poznaniu oraz z osobami dorosłymi w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego w Swarzędzu.

Obecnie pracuję w Jeżyckim Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz w poznańskich Gabinetach “Autonomia”.

Swoją wiedzę i umiejętności nieustannie poszerzam i doskonalę uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach i warsztatach. W swojej pracy kieruję się zasadami zawartymi w Kodeksie Etyczno-Zawodowym Psychologa.

Prowadzę psychoterapię indywidualną młodzieży od 16 r.  ż.

Luiza Gwizdała
Konrad Trojanowski

Konrad Trojanowski

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia

Absolwent Psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie w trakcie certyfikacji na psychoterapeutę w czteroletniej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Poznaniu (pod kierownictwem dr Popiel i dr Pragłowskiej).

Doświadczenie zdobywał odbywając staż w Poznańskim Ośrodku Zdrowia Psychicznego i Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego Poznań – Północ na oddziałach dziennych dla pacjentów chorujących na schizofrenię, zaburzenia afektywne, oraz doświadczających innych kryzysów z zakresu zdrowia psychicznego. Był także obserwatorem na grupie terapeutycznej pracującej z osobami zmagającymi się z trudnościami w relacjach interpersonalnych.

Pracował, jako psycholog w  Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego Poznań – Północ, z osobami cierpiącymi z powodu depresji, wahaniami nastroju,  zaburzeniami lękowymi, mającymi trudność w relacjach międzyludzkich, potrzebującymi wsparcia w sytuacjach kryzysowych, chcącymi podnieść samoocenę i nabyć większą pewność siebie.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej (PTTPB). Aktywnie poszerza swoją wiedzę i kompetencję śledząc na bieżąco najnowsze badania dotyczące psychoterapii  i uczestnicząc w szkoleniach.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Stosuje zasadę poufności. Przestrzega zasad kodeksu etycznego zawodu psychologa i psychoterapeuty poznawczo – behawioralnego.

Paulina Lehmann

Psycholog, specjalista psychologii klinicznej, absolwentka UAM w Poznaniu, specjalista psychoterapii uzależnień. Doświadczenie w pracy z dorosłymi i dziećmi zarówno w warunkach szpitalnych, jak i ambulatoryjnych. Absolwentka Studium Terapii Uzależnień, członek Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, od wielu lat zawodowo związana ze Stowarzyszeniem MONAR.

Oferuję pomoc w zakresie konsultacji psychologicznych, prowadzenia psychoterapii uzależnień (alkohol, substancje psychoaktywne oraz uzależnienia behawioralne, m.in.: hazard, jedzenie, zakupy, pornografia, seks).

Prowadzenie szkoleń nt. profilaktyki uzależnień w placówkach oświatowych i medycznych.

Sylwia Pittner

Psycholożka, absolwentka SWPS, terapeutka systemowa (w trakcie certyfikacji) w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, którego jest członkinią. Trenerka Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, mediatorka rodzinna, autorka programów profilaktycznych, m.in. dla EduProfilaktyka. Przez lata pracowała z rodzinami w kryzysie rozstania oraz z kobietami doświadczającymi przemocy. Obecnie związana z Jeżyckim Centrum Zdrowia Psychicznego w Poznaniu oraz Jodełką – Centrum Terapeutyczno-Diagnostycznym w Mosinie, gdzie prowadzi terapię indywidualną, rodzinną oraz par. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Logopedzi

Agnieszka Pałamar

Agnieszka Pałamar

Jestem pedagogiem specjalnym.

Od 20 lat pracuję jako nauczyciel oraz logopeda z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, to staram się między innymi korygować u nich wady wymowy.

Ilona Chmielewska- Zych

Logopeda dyplomowany, ukończone studia magisterskie z psychologii oraz studia podyplomowe w  zakresie logopedii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza  w Poznaniu.

Jestem logopedą z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. W codziennej praktyce zajmuję się diagnozą i terapią zaburzeń mowy, wad wymowy oraz opóźnionego rozwoju mowy.

W przyjaznej, dostosowanej do wieku i możliwości dziecka atmosferze prowadzę indywidualne , systematyczne, adekwatne do potrzeb dziecka zajęcia logopedyczne wspierające jego rozwój werbalny i umiejętności komunikacyjne.

Julia Stanowska

Jestem pedagogiem i logopedą z wykształceniem zdobytym na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Moja praca koncentruje się na wspieraniu dzieci w różnych aspektach rozwoju mowy, pomagając im w przezwyciężeniu trudności i rozwijaniu potencjału komunikacyjnego. Specjalizuję się w terapii zaburzeń mowy, w tym wczesnej interwencji oraz pracy z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy.

W mojej pracy zawodowej, kluczowe znaczenie ma dla mnie budowanie silnej relacji z małym pacjentem. Wierzę, że indywidualne podejście do każdego dziecka, uwzględniając jego unikalne potrzeby i możliwości, jest fundamentem skutecznej terapii. Dlatego też, staram się tworzyć atmosferę akceptacji i zrozumienia, w której dziecko czuje się bezpiecznie i komfortowo.

 

Maria Magdalena Awzan

 Absolwentka Podyplomowych Studiów Pedagogiki Specjalnej w zakresie Logopedii na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Przedtem ukończyła studia magisterskie na  Wydziale Farmacji Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Policealne Studium Zawodowe Piosenkarskie przy Zespole Szkół Muzycznych Nr 2 w Poznaniu. Od roku szkolnego 2005/ 2006 pracuje jako logopeda w przedszkolach, szkołach i poradni logopedycznej.